20-ročné skúsenosti

Celý sortiment skladom

Doprava do 24 hodín

LEPENÉ BSH HRANOLY

Ako jeden z mála predajcov na Slovensku sme sa rozhodli ponúkať tento krásny materiál na stavbu altánkov pergol alebo aj pohľadových krovov. Jedna sa o lepený certifikovaný konstrukcný hranol dlhý 13 metrov ktorý režeme podla vašich požiadaviek na mieru. Drevo pochádza z Ruska a je spracované v Estónsku v jednej z najmodernejších fabrík v Európe. Hranoly sú lepené z fošní ktoré sú priebežne nadpájane a prekladané čím sa dosahuje obrovská pevnosť. Drevo z ktorého sa hranoly vyrábajú je starostlivo vyberané a jedna sa o prvú triedu.

 

            Výhody BSH hranolov:

  • veľká nosnosť pri nízkej hmotnosti
  • rôznorodé konštrukcie
  • ponúka väčšie prierezy oproti bežne rastenému drevu a KVH
  • vysoko kvalitný, vzhľadovo atraktívny povrch
  • prírodný obnoviteľný zdroj
  • vysoká rozmerová stabilita , minimalizácia trhlín
  • vysoká stabilita v prípade požiaru, lepšia odolnosť ako oceľ
  • vysoká odolnosť voči agresívnym látkam a plynom

 

BSH (z nem. Brettschichtholz) hranol je stavebný diel pre drevené konštrukcie, ktoré sa vyrábajú z technicky vysušených smrekových dosiek (lamiel), pričom chybné miesta znižujúce pevnosť a optické nedostatky (veľké hrče, praskliny, časti napadnuté plesňou a kôrové zárasty) sa vyrežú. Vymanipulovaním slabých miest a vrstvením lamiel s následným zalisovaní vzniká produkt s kontrolovanou kvalitou – lepené lamelové drevo, a teda BSH. Všetky štyri plochy sú hobľované a hrany majú zrazené (fázované) pod uhlom 45˚. Sú vyrobené z ihličnatého, spravidla smrekového reziva, vysušeného na vlhkosť cca 15 %, čo zabezpečí ich trvalú tvarovú stálosť a pri uvedenej vlhkosti je drevo prirodzene chránené proti napadnutiu drevokaznými škodcami.

Hranoly majú dĺžku 13 metrov a režeme ich na mieru.
Narezanie na požadované rozmery od vyplatenia do 24 hodín.  

Cenník a príklady použita nájdete dole v Galérii.

Ďalší sortiment

Zákaznícky servis

Máme viac ako 20 rokov skúsenosti s predajom dreva a plošných materiálov a podľa vašich požiadaviek rozširujeme aj ponuku našich služieb. Preto nie je problém u nás zakúpený materiál narezať na mieru, ohoblovať a doviesť k Vám domov.

Celý sortiment skladom

Na ploche viac ako 2km2 u nás nájdete všetky štandardné druhy a rozmery reziva ihned k odberu. Skladom máme OSB, DTD dosky, Lepené BSH hranoly, palubovky a sušený materiál. Informujte sa na našej linke 033/641 42 23 alebo nám napíšte na drevo@drevomarket.sk

Doprava tovaru do 24 hodín

Materiál k Vám dopravíme najneskôr do 24 hodín ale vo vačšine prípadov ho vieme doviezť ešte v deň zakúpenia. Cena za odvoz do Pezinka, Viničného a Vinosadov už od 5€.

U nás tiež nájdete...